Likovna motiva naših dveh učencev na priložnostnih vinjetah

Leta 1969, ob svetovnem dnevu otroka, je bil v Beogradu ob podpori mestne vlade, predsednika Tita, UNICEF-a in Generalne skupščine Združenih narodov prvi mednarodni festival otroške pesmi in plesa Radost Evrope. Od takrat je minilo več kot pol stoletja in Beograd je obiskalo več kot 20.000 otrok. Že od samega začetka so bili osrednji steber prireditve gostitelji – starši, ki na svoje domove sprejemajo fante in dekleta iz Evrope in jim nudijo tradicionalno gostoljubje. Glavna ideja dogodka je bila in ostaja spoznavanje in prijateljstvo, v središču vsega dogajanja pa je otroška igra. Pred natanko 25 leti, leta 1998, je jubilejno 25. srečanje Veselje Evrope dobilo novo programsko vsebino – mednarodni likovni natečaj, na katerem že od svojega začetka sodelujejo posamezniki, vrtci, šole, otroški likovni ateljeji, otroški kulturni domovi in podobni zavodi. Likovna dela, ustvarjena v tehnikah svinčnika, tempere, gvaša, akvarela, pastela, tuša, kolaža ali grafike, že 25 let sestavljajo bogato paleto tradicionalne manifestacije. Svoje mesto najdejo tudi na priložnostnih poštnih znamkah, vinjetah in ovojnicah Veselje Evrope kot pričevanje, da le izvirno, ročno risano in naivno nosi svežo in močno ustvarjalno moč, saj so otroci že od nekdaj risali in uživali v samem ustvarjalnem procesu.

Naša Tiara Ilešič in Val Kukolj sta učenca, katerih likovna motiva jubilejnega, 25. mednarodnega natečaja Veselje Evrope, sta našla svoje mesto na priložnostnih vinjetah. K uspehu iskreno čestitamo.Motiv na znamki je delo Layle Elmedany (9 let, Egipt). Avtorji del na vinjetah so: Tiara Ilešić (6 let, Slovenija), Gaja Pasović-Zupan (14 let, Slovenija), Budheliya Hetvi (15 let, Indija), Dunja Dulić (7 let , Srbija), Val Kukolj (7 let, Slovenija), Ruo Qing Zhu (8 let, Kitajska), Diya Dinkar (13 let, Maldivi). Avtor dela na ovojnici je Aleksandar Klajić (8 let, Hrvaška).