ODPRTJE RAZSTAVE FOTOGRAFIJE IZ AUSCHWITZA

V sredo, 17. 01. 2024 je na šoli potekala otvoritev gostujoče razstave Fotografije iz Auschwitza: zgodbe s fotografij slovenskih taboriščnikov poslanih leta 1942 v koncentracijsko taborišče Auschwitz. Slednja je plod sodelovanja Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, Muzeja novejše in sodobne zgodovine Ljubljana in Muzeja novejše zgodovine Celje. Razstava skozi izvirni fotografski material predstavlja zgodbe nekaterih internirancev in njihovih družin. Učence 9. razredov je z gostujočim predavanjem na tematiko holokavsta obiskal Boris Hajdinjak iz Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, za kar se mu iskreno zahvaljujemo. Odprtje razstave je povezoval Filip iz 9. razreda, glasbeno točko pa je dodal tudi šolski band. Zbrane sta po razstavi vodila učenca 9. razredov Emma in Lan.