Kalimera Veria – pripravljalni obisk v Grčiji

V mesecu aprilu smo izpeljali prvi pripravljalni obisk, ki šolam s pridobljeno akreditacijo omogoča, da se s partnerskimi organizacijami v živo dogovorijo o podrobnostih mobilnosti za učence. Učitelja Miha in Aleš sta obiskala naše prijatelje iz Grčije ter skupaj z njimi načrtovala dejavnosti, ki jih pripravljajo ob obisku naših otrok. Ogledala sta si šole, kjer bodo učenci obiskovali pouk, se srečala učitelji in učenci, ki bodo sprejeli naše otroke, ter na roditeljskem sestanku spoznala družine, ki jih bodo gostile med 19. in 25. majem.

Kratek in produktiven obisk je med drugim pokazal tudi to, da se nekaterih stvari kljub napredni  tehnologiji ne da v enaki meri izpeljati na daljavo. Veseli nas, da bodo topline in prijaznosti Grških družin, ki sta jo doživela učitelja, kmalu deležni tudi naši učenci.