Zaključna ekskurzija – Primorska (devetošolci)

Prišel je tudi ta dan. Devetošolci so se odpravili še na zadnjo ekskurzijo v svojem osnovnošolskem izobraževanju. Ni čudno, da so se je izjemno razveselili, saj to pomeni, da se konec osnovne šole kaj hitro približuje. V petek, 7. 6. 2024, so se učenci v spremstvu učiteljev odpravili v Koper. Vožnja do Primorske je minila brez večjih posebnosti. Ob prihodu v Koper so se pogledi učencev kaj hitro usmerili proti morju. Tam nas je pričakala vodička, ki nas je popeljala do bližnjega športnega kompleksa. Učenci so tam uživali v različnih športnih igrah in rekvizitih. Najbolj pa jih je seveda zanimalo, kdaj se bodo lahko kopali. Po koncu športnih iger smo se odpravili do bližnje plaže, kjer so si učenci dali duška; končno so se lahko kopali in se ob tem zabavali, igrali so tudi športe z žogo. Kasneje so si zaslužili hamburgerje in se tako okrepčali. Sledilo je še skupinsko fotografiranje, za konec pa si lahko privoščili še slasten sladoled. Čas je hitro zbežal, čakala nas je še pot proti šoli. Avtobus nas je varno pripeljal nazaj v poznih popoldanskih urah. Učencem bo ta, zadnja skupna ekskurzija, zagotovo ostala v lepem spominu.